Архив на категория: ГИМНАЗИАЛЕН ЕТАП

Учебници(2019-2020 учебна година)

КласПаралелкаПредметИздателствоИзданиеАвториКорица/ ИзгледУч.тетрадка
5всичкиГеография и икономикаПросвета ПлюсЛ.Цанкова, Н.Димов, Ем.Лазарова, Г.Коцев, Г.Бърдаров,Н. Гетова
5всичкиИстория и цивилизацииПросвета1945Теодор Леков, Александър Николов
5всичкиЧовекът и природата„Просвета -1945”2016Мая Гайдарова, Стефан Манев, Илиян Илиев, Ренета Петкова
5всичкиИзобразително изкуство„Просвета - София” АД2016Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
5всичкиМузикаПросветаВяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева
5всичкиИнформационни технологииАнубис2016Владимир Петров, Зорница Дженкова, Кремена Пенчева, Иванка Зангочева-Бакалова
5всичкиМатематика„Просвета - София” АД2016Пенка Нинкова, Мария Лилкова, Таня Стоева, Станимира Ставрева-Нейчева, Ирина Шаркова
5всичкиБългарски език" Рива"2016Росица Пенкова, Стефан Брезински, Надя Бурджиева
5всичкиЛитература" Рива"2016Венцислав Божинов, Мария Бунева
5Всички 5a,б,в,гАнглийски език- LIVE BEAT for BulgariaПиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2016И. Фрийбеърн и колектив
6всичкиГеография и икономикаПросвета 1945Стела Дерменджиева, Петя Събева и колектив
6всичкиИстория и цивилизацииПросвета1945Пламен Павлов, Александър Николов
6всичкиЧовекът и природата„Просвета -1945”2017Мая Гайдарова, Стефан Манев, Ценка Часовникарова, Георги Георгиев,Блажка Ушагелова, Ренета Петкова
6всичкиИзобразително изкуство"Просвета-София"АД2017Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
6всичкиМузикаПросветаВяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева
6всичкиИнформационни технологииПросвета плюс/ Сиела2017Ангел Ангелов, Даниела Дурева-Тупарова, Георги Тупаров, Катерина Марчева, Катя Михова-Стоянова, Маргарита Спирова
6всичкиМатематикаСАНПРО2017Илия Костов, Величка Велкова, Валентина Димитрова-Стоянова, Мария Арабаджийска, д-р Наоми Нормън, Катрин Пейт
6всичкиБългарски език" Рива"2017Ваня Кръстанова, Елена Николова, Милена Рашкова, Даниела Лалова, Катя Минчева, Мария Бунева
6всичкиЛитература" Рива"2017Венцислав Божинов, Мария Бунева, Йорданка Божинова
6Всички- 6а,6б,6в,6г,Английски език- „Live Beat for Bulgaria for the 6th grade”Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017И. Фрийберн и колектив/ Илия Костов, Величка Велкова, Валентина Димитрова-Стоянова, Мария Арабаджийска, д-р Наоми Нормън, Катрин Пейт
7всичкиГеография и икономикаПросвета 1945Стела Дерменджиева, Петя Събева, П.Стоянов и колектив
7всичкиИстория и цивилизацииПросвета плюсЕкатерина Михайлова, Пламен Митев, Даниел Вачков
7всичкиХимия и опазване на околната среда„Просвета -плюс”2018Лиляна Боянова, Красимир Николов, Ивайло Ушагелов
7всичкиФизика и астрономияБулвест 20002018Максим Максимов, Галя Русева
7всичкиБиология и ЗО за 7 класПросвета 1945М.Кабасанова, В.Големански, Ц.Часовникарова
7всичкиИзобразително изкуство"Просвета-София"АД2018Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
7всичкиМузикаПросветаВяра Сотирова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева, Росица Драганова
7всичкиИнформационни технологииБулвест 20002018Ангел Ангелов – Ачо, Елена Ковачева, Красимир Харизанов, Величка Дафчева, Таня Сребрева
7всичкиМатематикаСАНПРО2018Величка Велкова, Валентина Димитрова-Стоянова, Виктория Вълчева, Радка Кънчева, Илейн Мартин-Гай, д-р Наоми Норман, Катрин Пейт
7всичкиБългарски езикПросвета АзБуки2018Милена Васева, Тина Велева
7всичкиЛитератураПросвета Плюс2018Весела Михайлова, Калина Михова, Любов Шишкова
7Всички-7а,б,в,гАнглийски език- „Live Beat for Bulgaria for the 7th grade”Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2018Величка Велкова, Валентина Димитрова-Стоянова, Виктория Вълчева, Радка Кънчева, Илейн Мартин-Гай, д-р Наоми Норман, Катрин Пейт
77 вИспански езикEdelsa, Grupo Didascalia, S. A.2012 Belén Doblas, Ainoa Polo y Olga Morales
8всичкиФилософияПедагог 62017Галя Герчева-Несторова, Райна Димитрова и колектив
8всичкиИзобразително изкуство"Просвета-София"АД2017Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
8всичкиМузикаБУЛВЕСТ 2000Елисавета Вълчинова-Чендова, Диана Данова-Дамянова, Ваня Ангелска
8всичкиИнформационни технологииПросвета 19452017Елиза Стефанова, Мирослава Николова, Дафинка Митева, Филип Петров, Николина Николова
8всичкиМатематикаАрхимед2017Здравка Паскалева, Мая Алашка, Пламен Паскалев, Райна Алашка
8всичкиБългарски езикизд.,,Просвета АзБуки''2017гМилена Васева, Тина Велева
8всичкиЛитератураизд.,,Просвета ''2017Ирен Иванчева, Кирил Мерджански, Евгени Зашев, Албена Хранова, Любов Шишкова, Лъчезар Бояджиев
88в,г - 1ЧЕFocus for BulgariaПиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017A1 –Патриша Райли,
Марта Уминска,
Бартош Михаловски.
А2- Сю Кей,Боон Джоунс, Даниел Брейшоу, Бартош Михаловски B1.1- Сю Кей, Боон Джоунс, Даниел Брейшоу
Марта Уминска,
Бартош Михаловски.
88а,бИспански език -„LA ESCALERA 1,2”Издателство-ЕЛИТ.В-СВеселинка Сяколова,
Меглена Бабева
9всичкиГеография и икономика за 9кл. ППО с интензивно изучаване на чужд езикАнубисАнтон Попов,П.Лаков, К.Найденов и колектив
9всичкиИстория и цивилизации за 9кл. ППО с интензивно изучаване на чужд езикАнубисХ. Матанов, Б. Стоянов, Д. Вачков и колектив
9всичкиФилософияПедагог 62018Галя Герчева-Несторова, Райна Димитрова и колектив

9всичкиХимия и опазване на околната среда за 8 клас„Просвета -плюс”2018Лиляна Боянова, Красимир Николов, Ивайло Ушагелов, Емилия Тодорова
9всичкиХимия и опазване на околната среда за 9 клас„Просвета -плюс”2018Лиляна Боянова, Красимир Николов, Ивайло Ушагелов, Емилия Тодорова
9всичкиФизика и астрономияБулвест 20002018Максим Максимов, Ивелина Димитрова
9всичкиБиология и ЗО за 8 клас

Просвета 1945

Р.Бостанджиев, Е.Илова, Ц.Часовникарова, Р.Петкова
9всичкиБиология и ЗО за 9 класПросвета 1945М.Маркова, Д.Николова, Р.Петкова
9всичкиИзобразително изкуство"Просвета-София"АД2018Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
9всичкиМузикаАнубисЯ. Рускова, С. Хърков, С. Русков, Ю. Близнакова
9всичкиИнформационни технологииПросвета 19452018Николина Николова, Елиза Стефанова, Мирослава Николова, Диана Петрова, Дафинка Митева, Красен Стефанов
9всичкиМатематикаАрхимед2018Мая Алашка, Райна Алашка, Георги Паскалев
9всичкиБългарски езикизд.,,Анубис''2018М.Георгиева, В.Жобов, Д.Димитрова, Р.Петрова
9всичкиЛитератураизд.,,Анубис''2018Аделина Странджева, Екатерина Петкова, Клео Протохристова, Светла Черпокова
99а,б / 2ЧЕFocus for Bulgaria, А1Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017A1 –Патриша Райли,
Марта Уминска,
Бартош Михаловски.
99в,г/ 1ЧЕАнглийски език- Focus for Bulgaria, B1, part 1Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017Daniele Brayshaw, Beata Trapnell
99 клас- сборна група„Привет !“А 1.1
Руски език за 9.клас
„Просвета - София” АД2018Антония Радкова
Анна Деянова - Атанасова
99 сборна групаPrima. Deutsch fur Jugendliche, ниво A1.1 - Учебник по немски език за 9. клас (втори чужд език) DeutschИздателство: Просвета / съвместен продукт на немското издателство "Корнелсен" и "Просвета" /2018 Фридерике Джин, Лутц Рорман, Милена Збранкова
99а,- 1чеИспански език - Joven.es / нивоRomán M. Navarro Giner y Pedro Navarro Serrano; /ниво 3-Maria Angeles Palomino/

99б,- 1чеИспански език - „LA ESCALERA 3“, Издателство-ЕЛИТ.В-С
99в-2чеИспански език -“Nuevo Ven1”, Издателство – EdelsaF. Castro, F. Marin, R. Morales, S. Rosa
99 г-2чеИспански езикSGEL2017Francisca Castro Viúdez, Pilar Díaz Ballesteros, Ignacio Rodero Díez, Carmen Sardinero Francos
10всичкиГеография и икономикаПросвета 1945Стела Дерменджиева, Петя Събева,Н.Попов и колектив
10всичкиИстория и цивилизацииБулвест2000Искра Баева, Дияна Ботева, П.Ангелов и колектив
10всичкиФилософияПедагог 62019Галя Герчева-Несторова, Райна Димитрова и колектив
10всичкиХимия и опазване на околната среда„Просвета -1945”2019Лиляна Боянова, Красимир Николов, Емилия Тодорова, Ивайло Ушагелов
10всичкиФизика и астрономияКлет България2019Максим Максимов, Ивелина Димитрова
10всичкиБиология и ЗО за 10 клас„ Клет България“ ООДВ.Овчаров, К.Йотовска, М.Христова, Т. Димитрова
10всичкиИзобразително изкуство"Просвета-София"АД2019Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
10всичкиИнформационни технологииИК "Домино"2019Иван Първанов, Людмил Бонев
10всичкиМатематикаАрхимед2019Мая Алашка, Райна Алашка, Пламен Паскалев
10всичкиБългарски езикизд.,,Бг Учебник''2019Петя Маркова, Павлина Върбанова и Николай Паскалев
10всичкиЛитература и Христоматия по литератураизд.,,Бг Учебник''2019Учебник: Иван Инев, Албена Руневска, Мариана Бакърджиева; Христоматия:Албена Руневска, Христина Андонова.
1010а- 2ЧЕАнглийски език- Focus for Bulgaria, А1Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017A1 –Патриша Райли,
Марта Уминска,
Бартош Михаловски.
1010в,г- 1ЧЕАнглийски език - Focus for Bulgaria,B1, part2Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017Daniele Brayshaw, Beata Trapnell
1010 клас- сборна група„Привет !“А 1.2
Руски език за 10.клас
„Просвета - София” АД2018Антония Радкова
Анна Деянова- Атанасова
1010б/гPrima, - Учебник по немски език (втори чужд език)Издателство: Просвета / съвместен продукт на немското издателство "Корнелсен" и "Просвета" /2017/19
1010 а, б- 1чеИспански език - El mundo hispanoПросвета2005Мариана Манолова
1010в 2 ЧЕИспански език- Nuevo Ven 1, ниво A1Издателство: EdelsaF. Castro, F. Marin, R. Morales, S. Rosa
11всичкиГеография и икономикаБулвест 2000Румен Пенин, Мариана Султанова и колектив
11а,б,вИстория и цивилизацииПросвета1945Георги Марков, Румяна Сушева, Бойко Маринков
11гИстория и цивилизацииПросвета1945-преработено изданиеВасил Гюзелев и колектив
11всичкиФилософияЕкстремСергей Герджиков, Яна Мерджанова
11всичкиХимия и опазване на околната среда за 10 класРегалия 62002 и след неяАнастасия Шубанова, Татяна Апостолова, Пенка Василева
11всичкиФизика и астрономия 10 класБулвест 20002001 и всички след неяМаксим Максимов, Георгиос Христакудис
11всичкиБиология и ЗО за 10класБулвест 2000В.Овчаров
11всичкиМатематикаАрхимед
Математика за 11 клас, Първо равнище
2001 и след неяГеорги Паскалев, Здравка Паскалева
11всичкиБългарски езикизд.,,Просвета''2001 и следващиТатяна Ангелова, Петя Костадинова, Анета Кичукова
11всичкиЛитература и Христоматия по литератураизд.,,Булвест 2000''2002Мария Герджикова, Илияна Кръстева, Мариела Петрова, Вера Котева, Евгения Костадинова
1111а-2ЧЕАнглийски език- New Success Upper IntermediateПиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017 Peter Moran, Jeremy Day
1111в,г- 1ЧЕАнглийски език- Success Advanced Students' BookПиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017 Stuart McKinlay, Bob Hastings
1111г - 1ЧЕАнглийски език- Language to Go Upper IntermediateПиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017 Antonia Clare, J. J. Wilson, Simon Greenall
1111сборна група„Горизонт - 3“ /Горизонт 3: Русский язык для третьего года обучения/
(комплект учебник и тетрадка)
Издателство Велес‘ ООД2013/2019Татяна Ненкова
1111а- 1чеИспански език- „ A QUÉ NO SABESИздателство – EdelsaLoreto De Miguel
1111б, в- 2чеИспански език -Nuevo Ven 2, ниво B1 Edelsa2016F. Castro, F. Marín, R. Morales y S. Rosa
1111г- 2чеИспански език -Nuevo Ven 1, Edelsa2016F. Castro, F. Marín, R. Morales y S. Rosa
12всичкиГеография и икономикаПедагог 6Милка Мандова – Русинчовска, Ст.Велев, Цветана Заркова
12всичкиИстория и цивилизацииПросвета1945-преработено изданиеВасил Гюзелев, Райна Гаврилова, Иван Стоянов и колектив
12всичкиСвят и личностПросвета2011Майя Грекова,Лиляна Деянова и колектив
12всичкиФизика и астрономия 10 класБулвест 20002001 и всички след неяМаксим Максимов, Георгиос Христакудис
12всичкиМатематикаАрхимед
Математика за 12 клас, Първо равнище
2005 и след неяГеорги Паскалев, Здравка Паскалева
12всичкиБългарски езикизд.,,Просвета'' 2002Татяна Ангелова, Петя Костадинова, Анета Кичукова
12всичкиЛитература и Христоматия по литератураизд.,,Булвест 2000''2002Илияна Кръстева, Вера Котева, Евгения Костадинова, Мариела Петрова и Стоймира Георгиева
1212 а,б- 2ЧЕАнглийски език - Gold First New Edition (2015 Exam)
Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2012/18Jan Bell, Amanda Thomas
12в,гАнглийски език- English through Literature for the 12th GradeПросвета2011Мадлен Данова
1212г„Горизонт - 4“Издателство Велес‘ ООД2015 /2019Татяна Ненкова
1212гPrima, - Учебник по немски език Издателство: Просвета/ съвместен продукт на немското издателство "Корнелсен" и "Просвета"/
1212вИспански езикEdelsa2016F. Castro, F. Marín, R. Morales y S. Rosa
1212а /б- 1ЧЕИспански език - “ Curso de perfeccionamiento”Concha Moreno

ПРИЕМ ЗА УЧЕБНАТА 2019/2020 Г.

Прием в 6-ти и 7-ми клас _____________________

Прием в 9-ти, 10-ти, 11-ти и 12-ти клас ______________________________________

График за провеждане на изпити за определяне на срочна оценка за 2-ри учебен срок на учебната 2018/ 2019 г. – гимназиален етап – 9,10,11 класове

Изпит по учебен предмет

Дата, начален час,

място на провеждане

Срок и място за оповестяване на резултатите от изпита

БЕЛ

26.06.2019г.; 13:15ч.; кабинет № 5

писмен – 3 астр. часа

01.07.2019г.

 стая № 4

Английски език

 

25.06.2019г.; 13:15ч.; кабинет № 5

писмен – 2 ч. и 30 мин.

устен- 30 мин.

01.07.2019г.

 стая № 4

Испански език

25.06.2019г.; 13:15ч.; кабинет № 5

писмен – 2 ч. и 30 мин.

устен- 30 мин.

01.07.2019г.

 стая № 4

Руски език

27.06.2019г.; 13:15ч.; кабинет № 5

писмен – 2 ч. и 30 мин.

устен- 30 мин.

01.07.2019г.

 стая № 4

Математика

ЗП

24.06.2019г.; 13:15ч.; кабинет № 5

писмен – 3 астр. часа

28.06.2019г.

 Стая № 4

Математика

ЗИП

24.06.2019г.; 16:15ч.; кабинет № 5

писмен – 3 астр. часа

28.06.2019г.

 Стая № 4

Информатика

24.06.2019г.; 16:15ч.; кабинет № 5

писмен – 45 мин.

практически – 45 мин.; каб. № 27

28.06.2019г.

 Стая № 4

Информационни технологии

24.06.2019г.; 16:15ч.; кабинет № 5

писмен – 45 мин.

практически – 45 мин.; каб. № 27

28.06.2019г.

 Стая № 4

История и цивилизация

ЗП

28.06.2019г.; 13:15ч.; кабинет № 5

писмен – 3 астр. часа

02.07.2019г.

 стая № 4

История и цивилизация

ЗИП

28.06.2019г.; 16:15ч.; кабинет № 5

писмен – 3 астр. часа

02.07.2019г.

 стая № 4

География и икономика

ЗП

01.07.2019г.; 09:00ч.; кабинет № 5

писмен – 3 астр. часа

02.07.2019г.

 стая № 4

Етика и право

25.06.2019г.; 16:15ч.; кабинет № 5

писмен – 3 астр. часа

01.07.2019г.

 стая № 4

Философия

25.06.2019г.; 16:15ч.; кабинет № 5

писмен – 3 астр. часа

01.07.2019г.

 стая № 4

Биология и здравно образование

27.06.2019г.; 16:15ч.; кабинет № 5

писмен – 3 астр. часа

01.07.2019г.

 стая № 4

Физика и астрономия

26.06.2019г.; 16:15ч.; кабинет № 5

писмен – 3 астр. часа

01.07.2019г.

 стая № 4

Химия и опазване на околната среда

01.07.2019г.; 13:00ч.; кабинет № 5

писмен – 3 астр. часа

02.07.2019г.

 стая № 4

ФВС

01.07.2019г.; 16:30ч.; физкултурен салон

практически

02.07.2019г.

 стая № 4

Инициатива на училищното настоятелство

УЧИЛИЩНО НАСТОЯТЕЛСТВО„РАДЕТЕЛИ ЗА 1.СУ „ПЕНЧО П. СЛАВЕЙКОВ“, ГР. СОФИЯ

БЛАГОТВОРИТЕЛНА КАМПАНИЯ:„ПЪРВО УЧИЛИЩЕ – МОЯТА КАУЗА“

Уважаеми родители,

  Училищното настоятелство към 1 СУ „Пенчо П. Славейков“ организира благотворителна кампания под надслов: „Първо училище – моята кауза“. Инициативата ни е свързана с отбелязването на 140 години от основаването на първото средно училище в столицата. Нашата идея е събраните средства да бъдат оползотворени за подобряване на вътрешния интериор на учебното заведение.
       Училищното настоятелство отправя апел към всички родители и бивши възпитаници за доброволно участие в благотворителната кампания. Нашето предложение е минималният размер на всяко индивидуално дарение да е в размер на 10 лв.
        Средствата можете да предоставяте на касиерите на всяка паралелка в периода – 10.05 – 30.06. 2019 г. 
        Информация за събраната сума ще бъде публикувана на сайта на училището след приключването на кампанията.
     Решението за дарителската акция е взето единодушно на Общо събрание на членовете на сдружението, проведено на 28. 02. 2019 г.,

С уважение: Управителен съвет на УН

СВОБОДНИ МЕСТА ЗА IV ЕТАП НА КЛАСИРАНЕ

СВОБОДНИ МЕСТА ЗА ЧЕТВЪРТИ ЕТАП НА КЛАСИРАНЕ,
ПРИЕМ В VIII КЛАС ЗА УЧЕБНАТА 2018/ 2019 ГОДИНА

1.   0012    Чужди езици- ИЕ; АЕ/РЕ; БЕЛ; Б        2 места

2. 0013    Чужди езици- АЕ; ИЕ/РЕ; БЕЛ; И        3 места

3. 0014    Чужди езици- АЕ; ИЕ/РЕ; БЕЛ; Б        1 място

ГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА КЛАСИРАНЕТО

Подаване на документи – 03.08. – 07.08.2018г. – 16 часа
Обявяване на класираните и приети кандидати – на 07.08.2018г. – 17 часа
Записване на приетите кандидати – 08. – 09.08.2018г.

Изпращане на випуск 2016

IMG_8883В средата на месец май вратите на нашето училище отново се разтвориха пред поредния випуск абитуриенти, които, укрепнали под грижите на учителите, поемат своя път към бъдещето.

Вече близо 140 години пред знамето на Първо училище, наследник на най-старата Първа мъжка гимназия, застават випуск след випуск.

Нашите ученици от Випуск 2016 подкрепиха инициативата на своите връстници от 2. АЕГ „Томас Джеферсън“, гр. София, за осъществяване на вече превърналата се в традиция благотворителна кампания „Панаир на добрината“. След успеха, постигнат от бившите абитуриенти в помощ на „пеперудените деца“ и болните от муковисцидоза, тази година учениците подкрепиха страдащите от спинално-мускулна атрофия (СМА). Абитуриентите целят, както да повишат информираността у обществото спрямо редките заболявания, така и да привлекат обществен отзвук и внимание в отговорните институции, като облякоха бели тениски в деня на изпращането си.

Скъпи абитуриенти! 1 СОУ вече се превръща във ваше минало и ще живее единствено в спомените ви. Спомени за един весел и безгрижен живот, но и за хубави приятелства.

На добър час!
(
Изпращане на випуск 2016 (галерия) – фото Мария Калоянова)

 

IMG_8899 IMG_2073
IMG_2077 IMG_8875
IMG_8847 IMG_8845
IMG_8843 IMG_8842
IMG_8977 IMG_8974
IMG_8972 IMG_8894

 

СТО И ЧЕТИРИДЕСЕТ ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА БОТЕВ

На 02.06.2016 година учениците от 11в клас взеха участие в проекта на РИО- София, град  „Четем Ботев в метрото”. Ритуалното четене беше открито от Моника и Радина със стихотворението „На прощаване в 1868 година”. След воя на сирените всички участници четоха в хор баладата „Хаджи Димитър”.

Ботев е жив в сърцата ни.

2 юни 2016 година
IMG_9232_1 IMG_9233 IMG_9234