Всички публикации от admin

eTwinning Quality Label за 1СУ донесоха 9а и нашия учител Венцислав Николов

    На 15.10.2019г. на нашето училище бе присъдено отличието eTwinning Quality Label за успешно реализирания проект „SCIENCE  IN  OUR LIVES“.
     През миналата учебна година по този  eTwinning проект  учениците от настоящия 9 а клас и техния преподавател по испански език в подготвителен клас- Венцислав Николов активно си сътрудничиха с училища партньори от Испания, Италия, Франция и Португалия, като изготвяха презентации, снимки, видеа и лога, които представят живота на известни учени от български произход, които имат траен принос в развитието на световната наука.
         Поздравления!

предстоящ проект

Национална програма „ Осигуряване на съвременна образователна среда”

Модул „ Културните институции като образователна среда“

             Екип от 1 СУ ” Пенчо П. Славейков”, под  ръководството на г-жа Наташа Данова, спечели пълното финансиране за работа по проект на Министерството на образованието и науката. Проектът е със заглавие „ Категорията красота през вековете” и се реализира в рамките на Национална програма „ Осигуряване на съвременна образователна среда” с модул „Културните институции като образователна среда”.

             Целите на проекта кореспондират със съвременните потребности на учениците и са обвързани с новата учебна програма по философия за 9 клас. Преоткриването и съпреживяването на взаимодействието между морални и естетически ценности е условие за формиране на хармонични личности в съвременния образователен контекст.

            Проектът ще се реализира в рамките  на учебната година и ще включва разнообразни дейности и предизвикателства за учениците, като виртуални разходки в най-големите музеи в света и създаване на артефакти в  електронна среда. Планирани са посещения в Националния археологически музей, Археологическия музей във Варна и Художествената галерия „Владимир Димитров-Майстора” в Кюстендил.

          Работният процес, дейностите и резултатите от проектната работа ще бъдат отразявани своевременно тук.

             Ръководител на проекта е г-жа Геновева Маркова, учител по философия  в 1 СУ „Пенчо П. Славейков”.

            Координатор на проекта е г-жа Наташа Данова, заместник-директор  учебна дейност  в  1 СУ „Пенчо П. Славейков”.

Автор: Геновева Маркова

Среща на ученици от 1.СУ с български учени от ЦЕРН

         Днес госпожа Блажка Ушагелова-старши учител по химия и оос, организира среща на ученици от 1.СУ с български учени от ЦЕРН, Швейцария – инж. Александър Христов и гл. ас. д-р Румяна Хаджийска. Инициативата е продължение на проведеното през месец юли обучение на учители по природни науки по НП „Квалификация на педагогическите специалисти“ на МОН.

           Госпожа Ушагелова благодари на лекторите, ръководството на училището и колегите си от МО „Природни науки“ за оказаното съдействие и помощ!

1.СУ „ Пенчо П. Славейков“ е отново сред отличените

         На 20 септември 2019г. Столична община и Съветът по безопасност на движението на децата в София организираха научно-практическа конференция „ Иновации, предизвикателства и тенденции в обучението по безопасност на движението“.

       Форумът имаше за цел да представи дейности, кампании и резултати в образователните институции и районните администрации в София в областта на безопасност на движението и да бъдат наградени най-добрите училища и детски градини.

        1.СУ „ Пенчо П. Славейков“ е сред отличените образователни институции. За отличното реализиране на дейностите по проект „ Карам безопасно велосипед по улиците на София“ учениците от 4 клас бяха удостоени с една от специалните награди на Столична община и Съветът по безопасност на движението на децата в София. 

Материалът подготви: Мариана Даракчиева

НОВО Престижно международно отличие за екип на 1. СУ

                Екипът на 1 СУ „ Пенчо П. Славейков“ ( Боряна Павлова, Доротея Винклер, Йорданка Славчева, Геновева Маркова) се представи блестящо на VI международен конкурс : Извънкласните и извънучилищните дейности (занимания по интереси) – за устойчиво качествено обучение, възпитание, развитие и социализация на децата и учениците – 2019 г., на тема: „Хуманистична образователна среда в образователните институции за формиране на нравствени и духовни качества у децата и учениците“

                Училището беше представено с дейностите на  клуба по дебати „Ариадна“ , ръководен от Геновева Маркова.  В рамките на публичната защита на проекта  ръководителят на клуба спечели уважението на журито и провокира участниците в конкурса по поставената тема. Заслужената престижна награда е само заявка за бъдещи победи на училището.

              Наградата и сертификатите за участие  в големия международен форум бяха връчени лично от министъра на образованието г-н Красимир Вълчев .

              Повече информация за изявата и посланието на конкурса може да откриете в 25 брой на вестник „Учителско дело“.

Наш учител в ЦЕРН

           Госпожа Блажка Ушагелова – учител по химия и оос в нашето училище е сред участниците в групата преминала престижното обучение в ЦЕРН –  Женева в периода 21-и до 27-и юли, тази година.Госпожа Ушагелова вече покани  в час и  инж. Александър Христов и гл. ас. д-р Румяна Хаджийска., които също да предадат своя опит на учениците и да ги вдъхновят със своите впечатления и опит..

По публикация във Монитор.бг

ПРИЕМ ЗА УЧЕБНАТА 2019/2020 г.(към 10.09.2019 г.)

Учебници(2019-2020 учебна година)

Бърз преглед

Можете да погледнете бързо и тук

КласПаралелкаПредметИздателствоИзданиеАвториКорица/ ИзгледУчебник/ Уч.тетрадка/Помагало
1Български език и литератураПРОСВЕТА АЗБУКИ СОФИЯВладимир ПоповБуквар
1ПРОСВЕТА АЗБУКИ СОФИЯИван Цанев, Владимир Попов, Георги ГеоргиевЧитанка
1ПРОСВЕТА АЗБУКИ СОФИЯКрасимира Брайкова, Донка Диварова, Росица ЦаневаТетрадки по писане №1 2 и 3
1ИК „Кронос“ЕООДТодорка Бановска„Тетрадка с упражнения по писане за 1. клас” № 1,2,3
1Математика"Просвета-София"АДЮлияна Гарчева, Рени Рангелова, Ангелина Манова"Сборник задачи по математика с упражнения и домашни работи за 1. клас"
1Околен свят"Просвета-София"АДЛиляна Найденова, Людмила Зафирова, Снежана СтояноваОколен свят за първи клас
1"Просвета-София"АДЛиляна Найденова, Людмила Зафирова, Снежана СтояноваТетрадка по околен свят за първи клас
1Музика“Просвета Плюс“ЕООДГалунка Калоферова, Вяра Сотирова, Росица Драганова
1Изобразително изкуство"Просвета-София"АДЛучия Ангелова, Пламен Легкоступ, Гергана Михайлова- Недкова, Симона Хаджиева
1Технологии и предприемачество"Просвета-София"АДГеорги Иванов, Ангелина Калинова
1"Просвета-София"АДГеорги Иванов, Ангелина КалиноваАЛБУМ по Технологии и предприемачество за първи клас
1Физическо възпитание и спорт
1Български език и литература-ИУЧ“Просвета – София“АДКрасимира Брайкова, Донка Диварова, Росица ЦаневаЕзикови задачи за 1. клас
1Английски език-ИУЧОксфорд Юнивърситъ ПресСтела Мейдмънт, Лорена Робъртс
2Български език и литератураПросвета-София   Румяна Танкова, Екатерина Чернева и Ваня Иванова
2Просвета-София   Румяна Танкова, Екатерина Чернева и Ваня ИвановаЧитанка
2Просвета 1945Красимира Брайкова, Донка Диварова, Росица ЦаневаЕзикови задачи за 2 клас
2Английски езикПиърсънШарлът Ковил, Джиан Пере, Гейбриъл Питчарт
2МатематикаПросвета-СофияЮлияна Гарчева и Ангелина Манова
2Просвета 1945Юлияна Гарчева, Ангелина МановаПомагало за избираемите учебни часове по математика за 2 клас
2Просвета 1945Юлияна Гарчева, Рени Рангеловая, Ангелина МановаЗадачи по математика за 2 клас. Упражнения и домашни работи“,
2Околен святПросвета-СофияЛюдмила Зафирова и Снежана Лазарова
2МузикаПросвета ПлюсГалунка Калоферова и колектив
2Изобразително изкуствоПросвета-СофияЛучия Ангелова и колектив
2Технологии и предприемачествоПросвета-СофияГеорги Иванов и Ангелина Калинова
2Физическо възпитание и спорт
2Български език и литература-ИУЧ
2Английски език-ИУЧПиърсънШарлът Ковил, Джиан Пере, Гейбриъл Питчарт
2Математика-ИУЧ
3Български език и литератураПросвета – 1945Румяна Танкова, Екатерина Чернева, Ваня Иванова
3ЧетенеПросвета – 1945Румяна Танкова, Цанко Лалев
3Английски езикПиърсънШарлът Ковил, Джиан Пере, Гейбриъл Питчарт
3МатематикаПросвета – 1945Румяна Гарчева, Ангелина Манева
3Компютърно моделиранеПросвета – 1945Даниела Дурева, Мая Касев , Георги Тупаров
3Човекът и обществотоПросвета – 1945Пламен Павлов, Мария Босев , Цветелина Нейкова, Поли Рангелова
3Човекът и природатаБулвест – 2000Максим Максимов, Десислава Миленкова
3МузикаПросвета – 1945Пенка Минчева, Красимира Филева, Диана Кацарова
3Изобразително изкуствоПросвета ПлюсПетер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
3Технологии и предприемачествоПросвета – 1945Георги Иванов, Ангелина Калинова
3Физическо възпитание и спорт
3Български език и литература-ИУЧ
3Английски език-ИУЧПиърсънШарлът Ковил, Джиан Пере, Гейбриъл Питчарт
4Български език и литература„Просвета- София ” АДРумяна Танкова, Екатерина Чернева, Ваня ИвановаУчебна тетрадка по български език
№ 1и № 2
4Читанка„Просвета- София ” АДРумяна Танкова, Виктор СамуиловУчебна тетрадка
4СкорпиоВеселина Минчеваучебно помагало
4Английски езикПиърсънШарлът Ковил, Джиан Пере, Гейбриъл Питчарт
4Математика„Просвета- София ” АДЮлияна Гарчева, Ангелина МановаУчебна тетрадка № 1 и № 2
4„Просвета- София ” АДНина Йорданова, Руска Илиеваучебно помагало
4Компютърно моделиране„Просвета- София ” АДДаниела Дурева, Мая Касева, Георги ТупаровУчебна тетрадка
4Човекът и обществото„Клет България“ ООДРумен Пенин, Георги ЯкимовУчебна тетрадка
4Човекът и природата„Клет България“ ООДМаксим Максимов, Десислава МиленковаУчебна тетрадка
4Музика„Просвета- София ” АДПенка Минчева, Красимира Филева, Диана Кацарова
4Изобразително изкуство„Бит и техника“ООДВалентина Радева, Златка Димитрова
4Технологии и предприемачество„Бит и техника“ООДТодорка Николова, Йорданка Пейчева, Силвия Гърневска, Светла Ананиева, Валентин Ананиев
4Физическо възпитание и спорт
4Български език и литература-ИУЧ„Просвета- София ” АДРумяна Танкова, Ваня Иванова, Станимира Мушакова
4Математика-ИУЧ„Просвета- София ” АДЮлияна Гарчева, Ангелина Манова
5всичкиГеография и икономикаПросвета ПлюсЛ.Цанкова, Н.Димов, Ем.Лазарова, Г.Коцев, Г.Бърдаров,Н. Гетова
5всичкиИстория и цивилизацииПросвета1945Теодор Леков, Александър Николов
5всичкиЧовекът и природата„Просвета -1945”2016Мая Гайдарова, Стефан Манев, Илиян Илиев, Ренета Петкова
5всичкиИзобразително изкуство„Просвета - София” АД2016Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
5всичкиМузикаПросветаВяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева
5всичкиИнформационни технологииАнубис2016Владимир Петров, Зорница Дженкова, Кремена Пенчева, Иванка Зангочева-Бакалова
5всичкиМатематика„Просвета - София” АД2016Пенка Нинкова, Мария Лилкова, Таня Стоева, Станимира Ставрева-Нейчева, Ирина Шаркова
5всичкиБългарски език" Рива"2016Росица Пенкова, Стефан Брезински, Надя Бурджиева
5всичкиЛитература" Рива"2016Венцислав Божинов, Мария Бунева
5Всички 5a,б,в,гАнглийски език- LIVE BEAT for BulgariaПиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2016И. Фрийбеърн и колектив
6всичкиГеография и икономикаПросвета 1945Стела Дерменджиева, Петя Събева и колектив
6всичкиИстория и цивилизацииПросвета1945Пламен Павлов, Александър Николов
6всичкиЧовекът и природата„Просвета -1945”2017Мая Гайдарова, Стефан Манев, Ценка Часовникарова, Георги Георгиев,Блажка Ушагелова, Ренета Петкова
6всичкиИзобразително изкуство"Просвета-София"АД2017Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
6всичкиМузикаПросветаВяра Сотирова, Росица Драганова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева
6всичкиИнформационни технологииПросвета плюс/ Сиела2017Ангел Ангелов, Даниела Дурева-Тупарова, Георги Тупаров, Катерина Марчева, Катя Михова-Стоянова, Маргарита Спирова
6всичкиМатематикаСАНПРО2017Илия Костов, Величка Велкова, Валентина Димитрова-Стоянова, Мария Арабаджийска, д-р Наоми Нормън, Катрин Пейт
6всичкиБългарски език" Рива"2017Ваня Кръстанова, Елена Николова, Милена Рашкова, Даниела Лалова, Катя Минчева, Мария Бунева
6всичкиЛитература" Рива"2017Венцислав Божинов, Мария Бунева, Йорданка Божинова
6Всички- 6а,6б,6в,6г,Английски език- „Live Beat for Bulgaria for the 6th grade”Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017И. Фрийберн и колектив/ Илия Костов, Величка Велкова, Валентина Димитрова-Стоянова, Мария Арабаджийска, д-р Наоми Нормън, Катрин Пейт
7всичкиГеография и икономикаПросвета 1945Стела Дерменджиева, Петя Събева, П.Стоянов и колектив
7всичкиИстория и цивилизацииПросвета плюсЕкатерина Михайлова, Пламен Митев, Даниел Вачков
7всичкиХимия и опазване на околната среда„Просвета -плюс”2018Лиляна Боянова, Красимир Николов, Ивайло Ушагелов
7всичкиФизика и астрономияБулвест 20002018Максим Максимов, Галя Русева
7всичкиБиология и ЗО за 7 класПросвета 1945М.Кабасанова, В.Големански, Ц.Часовникарова
7всичкиИзобразително изкуство"Просвета-София"АД2018Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
7всичкиМузикаПросветаВяра Сотирова, Галунка Калоферова, Здравка Матеева, Росица Драганова
7всичкиИнформационни технологииБулвест 20002018Ангел Ангелов – Ачо, Елена Ковачева, Красимир Харизанов, Величка Дафчева, Таня Сребрева
7всичкиМатематикаСАНПРО2018Величка Велкова, Валентина Димитрова-Стоянова, Виктория Вълчева, Радка Кънчева, Илейн Мартин-Гай, д-р Наоми Норман, Катрин Пейт
7всичкиБългарски езикПросвета АзБуки2018Милена Васева, Тина Велева
7всичкиЛитератураПросвета Плюс2018Весела Михайлова, Калина Михова, Любов Шишкова
7Всички-7а,б,в,гАнглийски език- „Live Beat for Bulgaria for the 7th grade”Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2018Величка Велкова, Валентина Димитрова-Стоянова, Виктория Вълчева, Радка Кънчева, Илейн Мартин-Гай, д-р Наоми Норман, Катрин Пейт
77 вИспански езикEdelsa, Grupo Didascalia, S. A.2012 Belén Doblas, Ainoa Polo y Olga Morales
8всичкиФилософияПедагог 62017Галя Герчева-Несторова, Райна Димитрова и колектив
8всичкиИзобразително изкуство"Просвета-София"АД2017Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
8всичкиМузикаБУЛВЕСТ 2000Елисавета Вълчинова-Чендова, Диана Данова-Дамянова, Ваня Ангелска
8всичкиИнформационни технологииПросвета 19452017Елиза Стефанова, Мирослава Николова, Дафинка Митева, Филип Петров, Николина Николова
8всичкиМатематикаАрхимед2017Здравка Паскалева, Мая Алашка, Пламен Паскалев, Райна Алашка
8всичкиБългарски езикизд.,,Просвета АзБуки''2017гМилена Васева, Тина Велева
8всичкиЛитератураизд.,,Просвета ''2017Ирен Иванчева, Кирил Мерджански, Евгени Зашев, Албена Хранова, Любов Шишкова, Лъчезар Бояджиев
88в,г - 1ЧЕFocus for BulgariaПиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017A1 –Патриша Райли,
Марта Уминска,
Бартош Михаловски.
А2- Сю Кей,Боон Джоунс, Даниел Брейшоу, Бартош Михаловски B1.1- Сю Кей, Боон Джоунс, Даниел Брейшоу
Марта Уминска,
Бартош Михаловски.
88а,бИспански език -„LA ESCALERA 1,2”Издателство-ЕЛИТ.В-СВеселинка Сяколова,
Меглена Бабева
9всичкиГеография и икономика за 9кл. ППО с интензивно изучаване на чужд езикАнубисАнтон Попов,П.Лаков, К.Найденов и колектив
9всичкиИстория и цивилизации за 9кл. ППО с интензивно изучаване на чужд езикАнубисХ. Матанов, Б. Стоянов, Д. Вачков и колектив
9всичкиФилософияПедагог 62018Галя Герчева-Несторова, Райна Димитрова и колектив

9всичкиХимия и опазване на околната среда за 8 клас„Просвета -плюс”2018Лиляна Боянова, Красимир Николов, Ивайло Ушагелов, Емилия Тодорова
9всичкиХимия и опазване на околната среда за 9 клас„Просвета -плюс”2018Лиляна Боянова, Красимир Николов, Ивайло Ушагелов, Емилия Тодорова
9всичкиФизика и астрономияБулвест 20002018Максим Максимов, Ивелина Димитрова
9всичкиБиология и ЗО за 8 клас

Просвета 1945

Р.Бостанджиев, Е.Илова, Ц.Часовникарова, Р.Петкова
9всичкиБиология и ЗО за 9 класПросвета 1945М.Маркова, Д.Николова, Р.Петкова
9всичкиИзобразително изкуство"Просвета-София"АД2018Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
9всичкиМузикаАнубисЯ. Рускова, С. Хърков, С. Русков, Ю. Близнакова
9всичкиИнформационни технологииПросвета 19452018Николина Николова, Елиза Стефанова, Мирослава Николова, Диана Петрова, Дафинка Митева, Красен Стефанов
9всичкиМатематикаАрхимед2018Мая Алашка, Райна Алашка, Георги Паскалев
9всичкиБългарски езикизд.,,Анубис''2018М.Георгиева, В.Жобов, Д.Димитрова, Р.Петрова
9всичкиЛитератураизд.,,Анубис''2018Аделина Странджева, Екатерина Петкова, Клео Протохристова, Светла Черпокова
99а,б / 2ЧЕFocus for Bulgaria, А1Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017A1 –Патриша Райли,
Марта Уминска,
Бартош Михаловски.
99в,г/ 1ЧЕАнглийски език- Focus for Bulgaria, B1, part 1Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017Daniele Brayshaw, Beata Trapnell
99 клас- сборна група„Привет !“А 1.1
Руски език за 9.клас
„Просвета - София” АД2018Антония Радкова
Анна Деянова - Атанасова
99 сборна групаPrima. Deutsch fur Jugendliche, ниво A1.1 - Учебник по немски език за 9. клас (втори чужд език) DeutschИздателство: Просвета / съвместен продукт на немското издателство "Корнелсен" и "Просвета" /2018 Фридерике Джин, Лутц Рорман, Милена Збранкова
99а,- 1чеИспански език - Joven.es / нивоRomán M. Navarro Giner y Pedro Navarro Serrano; /ниво 3-Maria Angeles Palomino/

99б,- 1чеИспански език - „LA ESCALERA 3“, Издателство-ЕЛИТ.В-С
99в-2чеИспански език -“Nuevo Ven1”, Издателство – EdelsaF. Castro, F. Marin, R. Morales, S. Rosa
99 г-2чеИспански езикSGEL2017Francisca Castro Viúdez, Pilar Díaz Ballesteros, Ignacio Rodero Díez, Carmen Sardinero Francos
10всичкиГеография и икономикаПросвета 1945Стела Дерменджиева, Петя Събева,Н.Попов и колектив
10всичкиИстория и цивилизацииБулвест2000Искра Баева, Дияна Ботева, П.Ангелов и колектив
10всичкиФилософияПедагог 62019Галя Герчева-Несторова, Райна Димитрова и колектив
10всичкиХимия и опазване на околната среда„Просвета -1945”2019Лиляна Боянова, Красимир Николов, Емилия Тодорова, Ивайло Ушагелов
10всичкиФизика и астрономияКлет България2019Максим Максимов, Ивелина Димитрова
10всичкиБиология и ЗО за 10 клас„ Клет България“ ООДВ.Овчаров, К.Йотовска, М.Христова, Т. Димитрова
10всичкиИзобразително изкуство"Просвета-София"АД2019Петер Цанев, Ралица Карапантева, Галя Страшилова
10всичкиИнформационни технологииИК "Домино"2019Иван Първанов, Людмил Бонев
10всичкиМатематикаАрхимед2019Мая Алашка, Райна Алашка, Пламен Паскалев
10всичкиБългарски езикизд.,,Бг Учебник''2019Петя Маркова, Павлина Върбанова и Николай Паскалев
10всичкиЛитература и Христоматия по литератураизд.,,Бг Учебник''2019Учебник: Иван Инев, Албена Руневска, Мариана Бакърджиева; Христоматия:Албена Руневска, Христина Андонова.
1010а- 2ЧЕАнглийски език- Focus for Bulgaria, А1Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017A1 –Патриша Райли,
Марта Уминска,
Бартош Михаловски.
1010в,г- 1ЧЕАнглийски език - Focus for Bulgaria,B1, part2Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017Daniele Brayshaw, Beata Trapnell
1010 клас- сборна група„Привет !“А 1.2
Руски език за 10.клас
„Просвета - София” АД2018Антония Радкова
Анна Деянова- Атанасова
1010б/гPrima, - Учебник по немски език (втори чужд език)Издателство: Просвета / съвместен продукт на немското издателство "Корнелсен" и "Просвета" /2017/19
1010 а, б- 1чеИспански език - El mundo hispanoПросвета2005Мариана Манолова
1010в 2 ЧЕИспански език- Nuevo Ven 1, ниво A1Издателство: EdelsaF. Castro, F. Marin, R. Morales, S. Rosa
11всичкиГеография и икономикаБулвест 2000Румен Пенин, Мариана Султанова и колектив
11а,б,вИстория и цивилизацииПросвета1945Георги Марков, Румяна Сушева, Бойко Маринков
11гИстория и цивилизацииПросвета1945-преработено изданиеВасил Гюзелев и колектив
11всичкиФилософияЕкстремСергей Герджиков, Яна Мерджанова
11всичкиХимия и опазване на околната среда за 10 класРегалия 62002 и след неяАнастасия Шубанова, Татяна Апостолова, Пенка Василева
11всичкиФизика и астрономия 10 класБулвест 20002001 и всички след неяМаксим Максимов, Георгиос Христакудис
11всичкиБиология и ЗО за 10класБулвест 2000В.Овчаров
11всичкиМатематикаАрхимед
Математика за 11 клас, Първо равнище
2001 и след неяГеорги Паскалев, Здравка Паскалева
11всичкиБългарски езикизд.,,Просвета''2001 и следващиТатяна Ангелова, Петя Костадинова, Анета Кичукова
11всичкиЛитература и Христоматия по литератураизд.,,Булвест 2000''2002Мария Герджикова, Илияна Кръстева, Мариела Петрова, Вера Котева, Евгения Костадинова
1111а-2ЧЕАнглийски език- New Success Upper IntermediateПиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017 Peter Moran, Jeremy Day
1111в,г- 1ЧЕАнглийски език- Success Advanced Students' BookПиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017 Stuart McKinlay, Bob Hastings
1111г - 1ЧЕАнглийски език- Language to Go Upper IntermediateПиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2017 Antonia Clare, J. J. Wilson, Simon Greenall
1111сборна група„Горизонт - 3“ /Горизонт 3: Русский язык для третьего года обучения/
(комплект учебник и тетрадка)
Издателство Велес‘ ООД2013/2019Татяна Ненкова
1111а- 1чеИспански език- „ A QUÉ NO SABESИздателство – EdelsaLoreto De Miguel
1111б, в- 2чеИспански език -Nuevo Ven 2, ниво B1 Edelsa2016F. Castro, F. Marín, R. Morales y S. Rosa
1111г- 2чеИспански език -Nuevo Ven 1, Edelsa2016F. Castro, F. Marín, R. Morales y S. Rosa
12всичкиГеография и икономикаПедагог 6Милка Мандова – Русинчовска, Ст.Велев, Цветана Заркова
12всичкиИстория и цивилизацииПросвета1945-преработено изданиеВасил Гюзелев, Райна Гаврилова, Иван Стоянов и колектив
12всичкиСвят и личностПросвета2011Майя Грекова,Лиляна Деянова и колектив
12всичкиФизика и астрономия 10 класБулвест 20002001 и всички след неяМаксим Максимов, Георгиос Христакудис
12всичкиМатематикаАрхимед
Математика за 12 клас, Първо равнище
2005 и след неяГеорги Паскалев, Здравка Паскалева
12всичкиБългарски езикизд.,,Просвета'' 2002Татяна Ангелова, Петя Костадинова, Анета Кичукова
12всичкиЛитература и Христоматия по литератураизд.,,Булвест 2000''2002Илияна Кръстева, Вера Котева, Евгения Костадинова, Мариела Петрова и Стоймира Георгиева
1212 а,б- 2ЧЕАнглийски език - Gold First New Edition (2015 Exam)
Пиърсън Едюкейшън
Лимитид“ представлявано от „С.А.Н.- ПРО“
2012/18Jan Bell, Amanda Thomas
12в,гАнглийски език- English through Literature for the 12th GradeПросвета2011Мадлен Данова
1212г„Горизонт - 4“Издателство Велес‘ ООД2015 /2019Татяна Ненкова
1212гPrima, - Учебник по немски език Издателство: Просвета/ съвместен продукт на немското издателство "Корнелсен" и "Просвета"/
1212вИспански езикEdelsa2016F. Castro, F. Marín, R. Morales y S. Rosa
1212а /б- 1ЧЕИспански език - “ Curso de perfeccionamiento”Concha Moreno