20.10.2012 г. – ДЕН НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ

ГРАФИК НА ДЕЙНОСТИТЕ В ПЪРВО СОУ „ПЕНЧО П. СЛАВЕЙКОВ”, ВКЛЮЧЕНИ В ПРОГРАМА „ УЧЕНЕТО ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ЖИВОТ ” И

ПРОЕКТ „УСПЕХ” НА 20.10.2012 г. / СЪБОТА /

ОТВОРЕНИ ВРАТИ – 10:00 – 16:00 ЧАСА

Ателие „ Чудесата на приказките” – Мариана Момчилова„ Да творим вълшебства, като Уолт Дисни” – 10:00 часа – Стая № 6

Практикум „ Как да напиша филм” – Йорданка Славчева

Театрални етюди на тема „ Деца и родители”– 11:30 часа  – Стая № 26

Практикум „ Мисли днес, за да избираш утре” – сексуално и репродуктивно здраве – Мария Калоянова

„ Познаваме ли тялото си? „ – 12:00 часа – Стая № 28

АТЕЛИЕТА ЗА УЧЕНЕ НА ЧУЖДИ ЕЗИЦИ – 10:00 – 14:00 ЧАСА

Английски език

Добринка Петрова

Занимания на тема „ Играй и учи” – Стая № 5

За начинаещи  

– да съставят текст по картинки– 10:00 – 11:00 часа

За малко по – напреднали – да преговорят граматика и да съставят изречения отново чрез картини, да задават и отговарят на въпроси

– 11:00 – 12:00 часа

За по – напреднали

– да научат идиоми, фразови глаголи, да преговорят времена и да ги употребяват правилно и по забавен начин – 12:00 – 13:00 часа

Забавни тестове и упражнения, решаване на кръстословици – 13:00 – 14:00 часа

Лорита Захариева – Стая № 7

– Английски постери, глогстери и блогове- представяне на любимите неща и   места;

  – Граматика и лексика чрез рисунки, картинки,презентации. Възможност да си  направите английски лексикон, или Дневник. Представяне на филми по проектите. –     10:00  – 11:00 часа

          –  Европейска кухня- готвим и представяме на английски избраните рецепти.    

     /салати, сандвичи и торти/ без топлинна обработка. – 11:00 – 12:00 часа

          – Английски чрез песни за по-лесно запаметяване на времена, изрази и лексика. –

    12:00 – 13:00 часа

          –  Учебни игри и кръстословици/ Стани богат !/на английски език и други игри. –

     13:00 – 14:00 часа

Испански език

Цвета Кирилова

Открит урок по испански език на тема „ Запознаване с живота и творчеството на испанските писатели от така нареченото поколение 98” – 10:00 – 11:00 часа  – Стая № 8

–    Федерико Гарсия Лорка – Четене на откъси от негови произведения, пиеси и поезия.

Хуан Рамон Хименес – Четене на откъси от „ Платеро и аз”

     Доротея Винклер

Презентация на книга, която в заложена за задължителна самостоятелна подготовка през лятната ваканция.; Литературно четене на испански класически произведения – 10:00 – 11:00 часа – Стая № 9

     Боряна Павлова

Презентации на тема „ Интересни туристичеки места и обекти в Латинска Америка” . – 10:30 – 11:30 часа – Стая № 10

РАБОТИЛНИЦИ, ИЗЛОЖЕНИЯ И ИЗПЪЛНЕНИЯ ПО РАЗЛИЧНИ ВИДОВЕ ИЗКУСТВО

Декупаж

Керамика

Бижута

Българска национална кухня и християнски празничен календар

НАУЧНИ ЛЕКЦИИ И ДЕМОНСТРАЦИИ

Съюз на физиците в Булгария, Елка Златкова – „ ЦЕРН и Големият адронен колайдер”

– 10:30 часа – Стая № 22

„Нанооптиката и новите технологични постижения” – доц. Д-р Георги Дянков

– 11:00 часа – Стая № 22

„ Анализ на съществуващите политики и практитки на европейско, национално и местно ниво, свързани с валидиране на умения, придобити в резултат на предходно учене”, Пенка Николова

– 14:00 часа – Стая № 22

Електронно училище „Елика” – Стая № 52

„Основна компютърна грамотност” – 10:00 – 12:00 часа

„Компютърни умения за напреднали” – 15:00 – 17:00 часа

„Изисквания за покриване на нивата по английски език на Европейската езикова рамка” – 14:00 – 15:00 часа

     И ОЩЕ …

– 4 „ б” клас – Изработване на постер и албуми за Деня на будителите – 13:00 часа – Стая № 12

– 5 и 6 клас – Тема „ Приказки”– драматизация на „ Котаракът в чизми” -11:00часа – Стая № 11

– Презентация на тема „Музейното дело в България” – 10:00 часа – Стая № 24

– Презентация на тема „ Аз обичам България” – 12:00 часа – Стая № 23

– Активното учене по Биология – презентации, работа с микроскопи – 11:00 часа – Стая № 47

Актуална информация за приема за НОВАТА учебната година-1,5,7,8 клас, учебните планове, текущи дати за писмени работи и много други събития от училищния живот